עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מרץ 2019  (1)

פוסט ראשון יוצא לדרך...

14/03/2019 15:06
לירון

היי, אז אני לירון.. מעט מוזר פתאום לשפוך את כל המחשבות שלי על דף(או על המקלדת, יש לדייק), אבל אזרום מה כבר יש לי להפסיד? אני שואלת את עצמי,  מקסימום קצת בושות ובמקרה הטוב אולי אתגלה איזה עילוי בכתיבה (אין באמת אופציה כזו).
בכל אופן, אז אני לירון, בת 28+ ,נשואה +תינוק נורא נורא מתוק בן10 חודשים. הוא האור והשמחה שלי, המשמעות לחיים, הסיבה לקום בבוקר והיחידי שנותן כוחות נפשיים ע"י סה"כ חיוך קטנטן.
בנוסף להיותי אמא, אני עובדת בתור מהנדסת בדיקות במערכות מידע בכימיקלים לישראל, ולומדת לימודי תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול. מה אגיד לכם קוראים יקרים, לא קל השילוב של כל אלה אך לאט לאט מתמודדים ואיזה מזל שלא ניתן לעצור את הזמן ;)

לענייננו, מאחר ויש לי עודף זמן החלטתי לפתוח בלוג ולחפור בו קצת על ניהול הידע בצורה כללית.

בשיעור האחרון  קיבלנו מאמר ואני רבותיי על תקן יועצת... אתם קולטים?? אני!!!
שאני אגלה לכם מה קרה לאחרון ששמע בעצתי?? לא ולא ;)


אז בקצרה, המאמר מתאר חברה בה ניסו להכניס מערך לניהול ידע ארגוני, אך בפועל לא בוצע יישום ושימוש של הממשקים ע"י הסוכנים בשטח. העובדים סוג של שיתפו את הידע בינם לבין עצמם מבלי לשתף בו את ההנהלה. מדוע זה קרה? משום שמערכת ניהול הידע של החברה לא תומכת בקבצים של הסוכנים. הסוכנים לא מתאימים את עצמם למערכת ההנהלה ולכן מה שיוצא מזה שההנהלה מאבדת ידע חשוב ורלוונטי של החברה.

הזכרתי כבר שהוגדרתי כיועצת?? אז בתור יועצת בשלב הראשוני לדעתי יש צורך להשקיע בכוח אדם חיצוני שידע לתרגם את הקבצים של הסוכנים לפורמט של מערכת ניהול הידע של ההנהלה ובעצם לטפל קודם כל בידע שכבר נצבר וקיים אצל הסוכנים, במקביל ביצוע הדרכות פרונטליות עבור הסוכנים והשקעת זמן ומשאבים בלימודם על מערכת ניהול הידע הקיימת של ההנהלה, כך שלסוכנים יהיה את כל הכלים והידע המקצועי על מנת להשתמש בנוחות במערכת. לבסוף ניתן לקבוע פגישות בסגנון "סקר שביעות רצון" על מערכת ניהול הידע של ההנהלה עם הסוכנים ולבדוק מולם אילו דברים חסרים במערכת. המטרה היא להעניק לסוכנים בשטח את ההרגשה שלהנהלה אכפת מדעתם ובמידה ויהיו דברים רלוונטיים וברי ביצוע, לבצע לפי הצורך.


אני הייתי לירון,
עד הפוסט הבא;)


IM AL
IM AL
14/03/2019 16:24
היי ברוכה הבאה,
כל הכבוד על התעוזה להחשף כך בפרטים מלאים!
נשמע מסקרן.
edya
15/03/2019 00:22
ברוכה הבאה :)
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: